У травні Art Flora побувала в Порту – одне з найдавніших міст Європи, колишня столиця Португалії і нинішня столиця портвейну.

Порту розташований на мальовничому узбережжі Коста-Верде з широкими піщаними пляжами, обрамленими скелястими мисами і омиваються потужними водами морів.

Уздовж усього узбережжя розкидані традиційні рибальські міста і села, а також симпатичні пляжні курорти.

У Порту є власні «зелені легені» на площі 83 га – Міський парк, і красиві романтичні сади – наприклад, Серралвеш або сад у Кришталевого палацу, а також безліч інших малих парків.

Площі і відкриті простори, особливо в центрі міста, є неодмінною частиною міського пейзажу Непереможного міста.

Хочемо Вам розповісти про деякі місця в Порту.

Площа Коружейра

Розташована в приході Кампаньян, в східній частині міста, площа Коружейра відома своїм садом, який отримав свою назву від сов (corujas). У парку, що отримав статус муніципального в 1993 році, ростуть гіллясті платани і є кілька спортивних майданчиків. Зовсім поруч, на вулиці Фалкао, знаходиться Церква Санта-Марія-де-Кампаньян, побудована в 1714 році, розграбована і зруйнована кілька разів за свою історію, але зберегла цікаві твори мистецтва початку ХХ століття.

Парк Маркеш-де-Олівейра

У місті, майже кожен його знає як парк Святого Лазаря. Відкритий в 1834 році він став першим публічним парком Порту. Розташований поблизу факультету образотворчих мистецтв університету Порту і міської публічної бібліотеки Порту він являє собою романтичний парк з фонтанами і статуями, розлогими деревами (особливо слід відзначити магнолії, навколишні озеро), а також різними клумбами і невеликий естрадою. Оригінальний дизайн цієї зеленої зони зазнав значних змін, але в даний час – це все той же міський парк, оточений парканом з чотирма воротами. Варто приділити кілька хвилин мармуровому фонтану, який був перенесений сюди безпосередньо з ризниці колишнього монастиря Сан-Домінгуш. Це – один з найбільш відвідуваних публічних парків міста.

Сад Мореда

Невеликий лісистий сад, майже повністю покритий травою, де можна побачити пам’ятник купцеві. Сад являє собою прохід через вулицю Сантуш Пузаду, транспортну артерію, назва якої нагадує про уславленого масона і республіканця.

Сад Кордоарія

Сад офіційно відомий як “Сад Жуана Чагаса”, являє собою затінений парк з кількома скульптурами, одна з яких належить відомому іспанському скульптору Хуану Муньосу. Він знаходиться в самому центрі міста, поруч з лікарнею, університетом і вежею Клерігос. Парк досить невеликий, але це ідеальне місце, щоб відпочити від прогулянок по місту.

Сади Палацу Хрусталя

Ці елегантні та романтичні вікторіанські сади з стежками славляться захоплюючим дух видом на місто Порту, Гайю і річку Дору. Всередині парку є кілька тематичних садів. Найчудовіший з них був названий на честь німецького архітектора, який спроектував його – Еміліо Давида. Тут зібрані зразки рододендронів, камелій, гінкго та інших дерев, а також фонтани і статуї, що представляють сезони року.

Парк Віртудеш

Муніципальний парк Віртудеш території колишньої садівничої компанії Порту. Розроблений Жозе Маркеш Лурейру (1830-1898), це – вертикальний сад, який розташовується на терасах, і знаходиться в центрі Порту, в декількох метрах від вежі Клерігуш. Він був придбаний в 1965 році муніципалітетом Порту і пройшов реставраційні роботи в 1998 році. Пропонує унікальний панорамний вид на будівлю митниці Порту, річку Дору і містечко Віла-Нова-де-Гайя.

Площа Інфанта Енріке

На шляху від Рібейри до Порту на площі Інфанта Енріке є чимало історичних пам’яток. Саме на цій площі в історичному центрі міста знаходиться Біржовий палац, власність Комерційної Асоціації Порту, колишній ринок Феррейра Боржеш, де в наш час знаходиться зал HardClub, церкви Святого Миколи і Святого Франциска Ассіского і, звичайно ж, статуя Інфанта (Генріха Мореплавця).